Tantum Verde 0,15%, orálny roztok

120 ml, 240 ml

Nedovoľte, aby ochorenie v ústnej dutine ohrozilo vaše plány. Vráťte sa k svojim najbližším a najmilším s pomocou benzydamínu, ktorý prináša úľavu od bolesti, pričom zmierňuje zápal, ktorý ju spôsobuje. Pre dospelých, dospievajúcich a deti od 4 rokov.

  • Bojuje proti bolesti dvojitým účinkom

    Prináša vám úľavu od bolesti v ústnej dutine a zároveň sa dotáva priamo k zápalu, ktorý ju spôsobuje.

  • Osviežujúca príchuť

    Obsahuje príchuť mäty pre pretrvávajúci pocit sviežosti.

Vyberte si podľa svojej chute

Balenie

Príchuť 120 ml

Kúpite tu

Na čo sa používa? 

Orálny roztok Tantum Verde sa používa na úľavu od príznakov podráždenia a zápalu spojeného s ochoreniami ústnej dutiny ako je napr. zápal ďasien a stomatitída.

Ako účinkuje?

Liečivom, zložkou lieku Tantum Verde, ktorá zodpovedá za jeho účinok, je benzydamín. Benzydamín bojuje s bolesťou dvojakým účinkom: zmierňuje bolesť v ústach a zároveň sa dostáva priamo k zápalu, ktorý ju spôsobuje. V klinických štúdiách sa pri benzydamíne preukázalo, že zmierňuje bolesť hrdla a bolesť v ústnej dutine.

Ako ho mám používať?

Orálny roztok Tantum Verde sa používa neriedený.

  1. Použite 15 ml (1 polievková lyžica) roztoku, 3-krát denne, zvyčajne po jedle.
  2. Ústa výplachujte alebo kloktajte počas minimálne 30 sekúnd.

Deťom, ktoré nevedia kloktať, sa ústna dutina vytiera tampónom navlhčeným neriedeným roztokom.

Neprekračujte maximálnu odporúčanú dávku bez porady s lekárom. Ak do 3 dní nebudete pozorovať zlepšenie, porozprávajte sa so svojím lekárom.

Čo obsahuje?

Zložkami orálneho roztoku Tantum Verde sú benzydamín, glycerol, etanol 96 %, sacharín, metyl-parahydroxybenzoát, hydrogenuhličitan sodný, príchuť mäty, polysorbát 20, chinolínová žlť (E104), patentná modrá V (E131) a čistená voda.
Orálny roztok Tantum Verde nepoužívajte, ak ste alergický na benzydamín alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek uvedených vyššie.

Referencie